Architektura (od) podlahy
Uvažujete o nové podlaze či byste rádi vyměnili či renovovali tu stávající dřevěnou, která už má nejlepší léta za sebou? Láká vás masivní podlaha, která je krásná, hřejivá i příjemná na došlap a navíc přetrvá generace, přičemž léty získává svůj jedinečný charakter? Vyrobíme pro Vás novou dřevěnou celomasivní podlahu přesně podle Vašeho přání, v individuálních výměrách a z různým druhů dřevin, Vámi zvolený prostor získá jedinečný punc vytříbeného stylu.

Naší specialitou jsou rovněž rekonstrukce historických podlah, s nimiž máme rozsáhlé zkušenosti z řady památkově chráněných objektů v ČR. Vyrobíme přesné repliky poškozených originálů, případně zrepasujeme stávající části, a díky naší zručnosti Vaše dřevěná podlaha získá zpět svou krásu i lesk.


Palubky

Hledáte moderní a nekomplikované vizuální řešení své dřevěné podlahy? Celomasivní dřevěné podlahové palubky jsou stálicí na trhu masivních dřevěných podlah, zejména díky příznivému poměru mezi kvalitou, trvanlivostí, vzhledem a cenou. Vysokou kvalitu a trvanlivost našich palubek, zaručující životnost po několik generací, garantujeme díky výrobě pouze "celomasivních" palubek z kvalitního dřeva, vyráběných moderní technologií, které jsou - na rozdíl od palubek vrstvených a lepených z různých druhů materiálu - opakovaně brousitelné a repasovatelné. Palubky dodáváme v mixu různých délek a na podlahu jsou pokládány nepravidelně za sebou na tzv. volný řemen.

Vlysy

Toužíte po klasickém interiéru s nádechem vytříbeného stylu? Skvělou volbou jsou tradiční dřevěné vlysy, častěji označované jako parkety, které mohou být položeny v různých vzorech. Odolnost, dlouhá životnost, klasický vzhled a univerzální využitelnost do moderních i historických prostor z nich činí nejrozšířenější dřevěnou masivní podlahovou krytinu. Vlysy vyrábíme v nejvyšší kvalitě jako celomasivní - nikoliv tedy vrstvené a lepené z různých druhů materiálu - vyráběné pouze z kvalitního dřeva tou nejmodernější technologií. Vlysy Vám dodáme v jednotkových délkách, vždy dle požadavků daného prostoru a Vašich představ. Mohou být při montáži pokládány na podlahu buď nepravidelně na tzv. „volný řemen“, pravidelně „na cihlu“ (anglický vzor), na klasický či francouzský „stromeček“ (rybinu), do „šachovnice“ apod.Čtverce

Je Vaším snem originální a vizuálně atraktivní podlaha, která dodá noblesu celému prostoru? Podlaha z celomasivních dřevěných čtverců s rozličnou strukturou vzoru skýtá nevídaný prostor pro Vaši kreativitu. Nabízíme více než 20 standardně vyráběných vzorů masivních čtverců, navíc s možností kombinace nejrůznějších druhů dřevin. Čtverce Vám rozměříme a položíme přesně dle rozměrů místnosti, tak aby ladily oku i geometrii. Zcela podle Vašich představ si můžete vybrat jednoduchý nebo naopak velmi barvitý vzor se složitými tvary, popřípadě i bordurami a intarziemi. Každý si zde zkrátka najde „to své“. Čtverce vyrábíme „klasickou“ technologií, kdy jsou jednotlivé lamely každého čtverce spojeny na pero a drážku.

Pokládka dřevěných podlah

Jsme schopni zajistit Vám kompletní pokládku nové podlahy včetně demontáže původní podlahy spolu se zajištěním její likvidace, nebo naopak zrepasování jednotlivých prvků ve výrobě, spolu s uskladněním v našem velkokapacitním temperovaném skladu. Následnou montáž podlahy provádíme celoplošným lepením, s následným opakovaným broušením a tmelením. Pro montáž podlah včetně povrchové úpravy používáme kvalitní chemii špičkových evropských výrobců.Doplňky a povrchová úprava

Aby byla podlaha dokonalá, musí být dokončena včetně veškerých konstrukčních detailů, jako jsou obvodové lišty, prahy, přechodové lišty, korkové a PUR dilatační spáry. Dlouhé životnosti Vaší podlahy pak snadno dosáhnete pravidelným používáním doporučených značkových prostředků na její údržbu.

Povrchovou úpravu podlah provádíme přednostně pomocí dvousložkových (na přání i tónovaných) olejů či laků, odolávajících vysoké zátěži a každodennímu pochozu. Naší specialitou je povrchová úprava UV lakem "PALLMANN LIGHT SYSTÉM", v jehož aplikaci jsme doposud stále jedinými v rámci celé ČR. Vytvrzování pomocí UV záření propůjčuje lakovaným podlahám mimořádnou trvanlivost a výrazně zrychluje proces schnutí laku a výsledný povrch dřevěné podlahy je krásně hladký.

Podpodlahy - hrubé podlahy

V případě, že se dřevěná podlaha nelepí přímo na beton, nabízíme Vám montáž a provedení různých typů „suchých“ hrubých podlah. Ať již hrubou podlahu ze dvou vrstev křížem prolepených a prošroubovaných OSB desek kotvených do podkladních KVH hranolů adekvátních profilů, popř. doplněných podsypem "Fermacell“. Další možností je kompletní systém "Fermacell" nebo mezivrstva z překližky na původní prkenný záklop, pokud ten splňuje podmínky na pevnost, soudržnost a rovinnost. Námi zdokonalenou variantou je užití kompaktního panelu tzv. „sendviče“, tvořeného lepeným souvrstvím překližky a smrkových prken, jež je nedocenitelný zejména v historických objektech na velkých plochách s kritériem vysoké únosnosti a minimalizace dilatačních spár.Venkovní terasy

Sníte o slunné terase pro chvíle odpočinku, která nejen odolá povětrnostním vlivům, ale bude atraktivním doplňkem Vašeho domu? Nabízíme Vám dlouholetými zkušenostmi prověřené konstrukční řešení z terasových prken kvalitních evropských i exotických dřevin, která jsou kotvena viditelným spojem speciálními nerezovými vruty s TORX hlavičkou. Rastr podkladních hranolů dodáváme ze stabilních lepených a napojovaných dřevin, odolných vůči kroucení i vlhkosti. Terasový rošt pak lze uložit několika možnými způsoby – do štěrkového lože s roznášecími dlaždicemi, případně na pryžové podložky nebo speciální rektifikační terče.

Realizace


Obchodní zástupci pro jednotlivé sekce